ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090
!הודע לי על מכירה חדשה

מכירה אינטרנטית מבוססת זמן מס' 4 - 17.06.2019

 

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 201

כתב יד שבט מוסר ועיבור השנים - תימן המאה ה-19

כתב יד שבט מוסר מתחיל מהתחלה ומסתיים בפרק ט' (במקור נ"ב פרקים). ובסופו עיבור השנים וחשבון התקופות. 23 ס"מ. תימן. המאה ה-19. נזקי עש קשים. מצב גרוע.
החל מ $50
פריט מס' : 202

כתב יד שיר השירים עם תרגום - תימן המאה ה-19

כתב יד סופר על נייר משובח. המקור והתרגום מנוקדים. תיבות הפתיחה של המקור והתרגום ממוסגרות ומעוטרות בדיו אדומה ושחורה. שינויי נוסחאות בגיליון. סופר לא ידוע וככל הנראה נכתב ע"י מתלמד. 36 עמודים. 19 ס"מ. כריכה חדשה. חסר מאמצע הפרק האחרון. מצב כללי: טוב.
הפריט נמכר ב $100 החל מ $50
פריט מס' : 203

כתב יד התרת נדרים וקטעים מסליחות - תימן סוף המאה ה-19

כתב יד בן 14 עמודים של התרת נדרים וקטעים מסליחות לימים הנוראים, בכתב יד תימן סוף המאה ה-19 לערך. חתימת הכותב בסוף "הצעיר סלימאן בן יחיא סלימאן בן שלום ס"ט". לא נבדק.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 204

לוט 3 קבלות בחתימת יד קדשו ותמונתו של "הסנדלר הקדוש" רבי משה יעקב רביקוב זצ"ל

3 קבלות מעיריית תל אביב בחתימת יד קדשו של הסנדלר הקדוש רבי משה יעקב רביקוב זצ"ל, בצירוף דמות דיוקנו שנדפסה לאחר פטירתו. הסנדלר הקדוש רבי משה יעקב הכהן רביקוב (תרל"ג - תשכ"ז 1873-1966) מקובל וצדיק נסתר שהתגורר ביפו. נולד ביז'יורי ברוסיה הלבנה (כיום בבלארוס), לרבי יוסף ומרים רביקוב. בצעירותו למד עם המקובל רבי שלמה אלישיב בעל ה"לשם". באלול תרע"ג (1913) עלה לארץ ישראל והתיישב בכפר אוריה. הרב קוק, שהיה אז רבן של יפו והמושבות, שכנע אותו לעבור ליפו, שם הוא פתח סנדלריה. תחילת פרסומו בארץ היה על ידי הרב קוק שהעיד עליו כי הוא מל"ו הצדיקים הנסתרים שבדור. בעקבות זאת החלו לפקוד את ביתו יהודים שביקשו את ברכתו, בעיקר בענייני רפואה, עקרות ושידוכים. השתייך לקבוצת מקובלים שלמדו יחד בשנות ה-60 וכונו על שם המקצוע שממנו התפרנסו. על פי המסופר בתולדותיו שבראש הספר "לקוטי רבי משה יעקב", ה'חזון איש' והאדמו"ר מגור 'הבית ישראל' נהגו לפקוד את ביתו. עוד מסופר שערב מבצע סיני צפה את המלחמה והודיע על כך למקורביו, והוסיף כי "היהודים ינצחו". לפני מותו הותיר בקבוק יין סגור והורה לפותחו רק לאחר הניצחון על גמאל עבדול נאצר. חצי שנה לאחר פטירתו נערכה מלחמת ששת הימים ולאחריה נפתח בקבוק היין שלגימה ממנו נחשבה לסגולה.
החל מ $100
פריט מס' : 205

מכתב בחתימת ידו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל לרב הראשי של בואנוס איירס על הרב בערל קרויזר

מכתב מוקלד במכונת כתביה ממוען לרבה הראשי של בואנוס איירס הרב עמרם בלום, בחתימת ידו של הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג הרב הראשי לישראל, בו הוא ממליץ על הרב דוב מאיר קרויזר אותו מבקשים למנות לדיין ומורה צדק. הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג (תרמ"ט - תשי"ט | 1888-1959), הרב הראשי האשכנזי של ארץ ישראל משנת 1936, ואחר כך של מדינת ישראל עד יום פטירתו. לפני כן כיהן כרבה הראשי של יהדות אירלנד. הרב עמרם בלום (תרע"ג - תש"ל | 1913-1970) רבה של בואנוס איירס ורבה הראשי של ארגנטינה, ולאחר מכן רב בעיר קליבלנד במדינת אוהיו שבארצות הברית, חתנו הוא הרב אליהו דב וכטפוגל. הרב דב מאיר קרויזר (תרפ"ב - תשס"ז | 1922-2007) ראש ישיבת פרשבורג בירושלים ומאוחר יותר ראש ישיבת סקווירא בניו יורק. אחיו של הרב זונדל קרויזר בעל "אור החמה". ההדיר ספרים תורניים ועבד במכון הרי פישל. בין היתר ההדיר את כתביו של הרב מיכאל פורשלאגר, תלמידו של ה"אבני נזר", אשר כתביו נחשבו לקשים וסבוכים, הן מבחינת קריאת ההגהות בכתב יד קטן והן מחמת קיצורם והיקפם בכל רחבי התורה. בעקבות עבודה זו איבד את ראייתו ועבר ניתוחים להשבת ראייתו. הוא היה חבר מערכת האנציקלופדיה התלמודית והשתתף בכתיבת ערכים רבים, ביניהם ערכי ה"חזקות". מחבר הספר "דבר המלך" על הרמב"ם.
החל מ $50
פריט מס' : 206

מכתב ארוך בכתב ידו ובחתימתו של הרב נתן געשטטנר זצ"ל

מכתב ארוך ומיוחד בכתב ידו ובחתימתו של הרב נתן געשטטנר זצ"ל, על נייר מכתבים רשמי מתקופת מגוריו בירושלים עיה"ק, אל הרב מרדכי יפה שלזינגר זצ"ל, עם חידוש של חמיו הרב חיים מאיר אונגר זצ"ל אב"ד לאקנבך. הרב נתן גשטטנר (תרצ"ב - תשע"א | 1932-2010) אב"ד שיכון אגודת ישראל בבני ברק וראש ישיבת פנים מאירות. בעל מחבר "מאורות נתן" ועוד ספרים. בן הרב עמרם גשטטנר, מצאצאי החתם סופר והרב מאיר איזנשטט בעל פנים מאירות. חתן הרב חיים מאיר אונגר זצ"ל אב"ד לאקנבך. הרב מרדכי יפה - שלזינגר (תרס"ט | תשנ"ח | 1909-1998), תלמידו של בעל ה'דעת סופר', של זקנו רבי משה ליב יוסף יפה-שלזינגר מרגנדורף, ורבי יהושע בוקסבוים מגאלאנטא. חתן רבי עקיבא הכהן קליין מאייזנשטט, שאת מקומו מילא כרב העיר אייזנשטאט לאחר פטירתו, לאחר גירוש היהודים באייזנשטט באראניאש-מארוטה על מקום אביו. עלה לירושלים בשנת תרצ"ט. כיהן כדיין בתל אביב ורב קהילת חוג חתם סופר בעיר. אביו של הרב אברהם יפה שלזינגר שליט"א (נולד תש"ח |1948) לשעבר רבה של קהילת "מחזיקי הדת" בג'נבה בשוויץ וכיום הוא רב קהילת "בצל החכמה" בירושלים.
הפריט נמכר ב $80 החל מ $50
פריט מס' : 207

3 מכתבים מעניינים מאת הרב יעקב בצלאל ז'ולטי רבה של ירושלים

1. מכתב ארוך בכתב ידו ובחתימתו של הרב ז'לוטי, בעניין השתתפות בקונצרטים שמופעים בהם טקסטים נוצרים. ז' חשוון תשמ"ב [1981]. נכתב בדיוק כשנה לפני פטירתו. [1] דף, נייר רשמי, עם חותמת הרב. 21X27 ס"מ. 2. מכתב תשובה בגין איסור השתתפות ביצירות מוסיקליות כנסייתיות. חתימה בכתב יד. י"ט טבת תשל"ח [1977]. [1] דף, נייר רשמי. 16X21 ס"מ. 3. מכתב תשובה על קדושת יוט' שני של גלויות (לבני חו"ל). חתימה בכתב יד. כ"ג אב תש"מ [1980]. [1] דף, נייר רשמי, עם חותמת הרב. 22X27 ס"מ. הגאון רבי יעקב בצלאל ז'ולטי תר"פ - תשמ"ג [1920-1980], היה דיין בבית הדין הגדול לערעורים, ורבה הראשי האשכנזי של ירושלים בשנים 1978–1982. סמני קיפול, מצב כללי טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $80 החל מ $60
פריט מס' : 208

מכתב בכתב ידו של רבה של ירושלים הרב יצחק קוליץ זצ"ל

מכתב בכתב ידו של רבה של ירושלים הרב יצחק קוליץ רבה של ירושלים, על נייר מכתבים רשמי בזמן כהונתו כחבר בית הדין הגדול בתל אביב. המכתב ממוען אל הרב מרדכי יפה שלזינגר זצ"ל אב"ד תל אביב. הרב יצחק קוליץ (תרפ"ב - תשס"ג | 1922-2003)רבה האשכנזי של ירושלים, ודיין בבית הדין הרבני הגדול, כיהן תקופה קצרה כר"מ בישיבת חברון ולאחר מכן התמנה לראש ישיבת קלצק ברחובות. הרב מרדכי יפה - שלזינגר (תרס"ט | תשנ"ח | 1909-1998), תלמידו של בעל ה'דעת סופר', של זקנו רבי משה ליב יוסף יפה-שלזינגר מרגנדורף, ורבי יהושע בוקסבוים מגאלאנטא. חתן רבי עקיבא הכהן קליין מאייזנשטט, שאת מקומו מילא כרב העיר אייזנשטאט לאחר פטירתו, לאחר גירוש היהודים באייזנשטט באראניאש-מארוטה על מקום אביו. עלה לירושלים בשנת תרצ"ט. כיהן כדיין בתל אביב ורב קהילת חוג חתם סופר בעיר. אביו של הרב אברהם יפה שלזינגר שליט"א (נולד תש"ח |1948) לשעבר רבה של קהילת "מחזיקי הדת" בג'נבה בשוויץ וכיום הוא רב קהילת "בצל החכמה" בירושלים.
החל מ $50
פריט מס' : 209

מכתב תנחומים בכתב ידו וחתימתו של הרב משה צבי נריה זצ"ל "אבי הכיפות הסרוגות"

מכתב תנחומים למשפחת מנטל על פטירתו של הסופר פרופ' חיים דב מנטל ז"ל, מחודש ניסן תשמ"ג, מאת הרב שה צבי נריה בכתב ידו ובחתימתו על נייר מכתבים רשמי של ישיבת בני עקיבא בכפר הרואה. הרב משה צבי נריה [מנקין] (תרע"ג - תשנ"ו 1913-1995) רב, מחנך ומנהיג רוחני, מייסד מרכז ישיבות בני עקיבא. מכונה "אבי דור הכיפות הסרוגות", בשל השפעתו הרבה על עיצוב פניה של החברה הדתית־לאומית, הדוגלת בשילוב של תורה, עבודה ומדינה.
החל מ $50
פריט מס' : 210

לוט 10 קבלות גמ"ח שערי חסד בחתימת רבני ירושלים, בהם: הרב יחיאל מיכל טיקוצ'ינסקי, הרב אליהו ראם, הרב זרח אפרים אפשטיין ועוד

לוט 10 קבלות של פקודות תשלום, על גבי ניירות רשמיים של שכונת שערי חסד. בחתימת ידם של רבני ירושלים, בהם: הרב אליהו רָאם ראב"ד בית דין צדק אשכנזים פרושים בירושלים, הרב יחיאל מיכל טוקצינסקי ראש ישיבת "עץ חיים" - אבי ה"לוח לארץ ישראל" ומחברם של ספרים הלכתיים רבים, הרב אברהם אהרן פראג - מחבר סדרת הספרים "נרות אהרן", רבי יעקב מאיר זוננפלד - בנו של רבי יוסף חיים זוננפלד, הרב זרח אפרים אפשטיין - מגדולי רבני ירושלים וראש ישיבת תורת חיים בה למדו כל גדולי ירושלים, רבי עמרם יוסף ולנשטיין - בנו של רבי משה נחום ולנשטיין ראב"ד ירושלים, אליעזר ליפמאן פרוש - בן רבי שלמה זלמן פרוש מייסד גמ"ח שערי חסד ועוד. מסמכים ממוספרים ומתוארכים ובהם: שם מקבל התשלום, הסכום, סיבת התשלום וחתימת רבני הוועד. ארגון 'גמ"ח שערי חסד הכללי', ששימש כארגון צדקה החל משנת תר"ל (1870), בראשותו של הרב שלמה זלמן פרוש. ראשי הארגון, בראשות נפתלי צבי פרוש-גליקמן (בנו של הרב שלמה זלמן פרוש) ושמואל זנוויל שפיצר, יסדו בשנת תרס"ח את 'חברת שערי חסד לבניית בתים בירושלים'. סה"כ 10 דפים. 15X11 ס"מ. מצב כללי: טוב מאוד.
החל מ $80
פריט מס' : 211

סידור תורה אור עם שער הכולל לאדמו"ר הזקן [חב"ד] - וילנא תרע"א | 1911

סדר תפילה עם תורה אור עם שער הכולל על פי נוסח האר"י ז"ל, תוצאה חדשה ומתוקנת. סדור 'תורה אור' תפילות ישראל, עם כל הדינים והמנהגים כאשר יסד והכריע אדמו"ר... רבי שניאור זלמן זצ"ל מק"ק לאדי, בעל השו"ע [שולחן ערוך הרב] והתניא. תפילות לכל מעגל השנה, לימות החול, למועדים ולימים נוראים, ע"פ נוסח האר"י. עם הגדה של פסח, חיבור שער הכולל, מעבר יבוק ודינים ומנהגים - דפוס האלמנה והאחים ראם ווילנא תרע"א | 1911. זידור זה סודר על ידי הרב אברהם דוד לבוט ונחלק לשני חלקים בשערים נפרדים: החלק הראשון כולל רק את מה שנדפס בסידורים הראשונים שנדפסו בחיי אדמו"ר הזקן, וכן תוקנו בו רוב טעויות הדפוס שבמהדורות הקודמות, עם הוספה של ציוני מקורות לפסוקי התנ"ך ומאמרי חז"ל, ולכן קרא לו 'סידור תורה אור'. בדף ע"ב תפילה לשלום הקיסר. החלק השני הינו תוספת שלא הייתה בסידורים הראשונים. בפתח הסידור הסכמת כ"ק מהרי"ל מיאנוביץ אחיו של בעל התניא. שני שערים לחלק ראשון ושער נפרד לחלק השני. קפח, [40]; מט, [8], עב, [5] דף. 21 ס"מ. נקבי עש מועטים, סימני שימוש, כתמים וקרעים קלים בעיקר בקצוות הדפים, כריכת בד ישנה עם עיטור, שדרת עור מוטבעת, פגמים קלים בכריכה. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $120 החל מ $50
פריט מס' : 212

קיצור תניא [חב"ד] - מהדורה ראשונה ירושלים תרפ''ד | 1934

ספר קיצור תניא של האדמו"ר הזקן רבי שניאור זלמן מלאדי. מאת הרב אברהם צבי ברודנא. "הן לבעלי עסקים שאין להם פנאי... והן לעובדי ה' העוסקים בו תמיד". ובשוליו קיצור דקיצור. הרב אברהם צבי ברודנא (תר"י - תרצ"ו), מגדולי רבני חב"ד בדורו. נסמך להוראה ע"י רבי יצחק אלחנן ספקטור והיה מחסידי האדמו"ר הצמח צדק מליובאוויטש. 4, ק עמ'. 21 ס"מ. מצב כללי טוב. במקור כריכה רכה, נכרך בכריכה נוספת עם ספר חוסן יהושע לרבי יהושע הלר אב"ד פאלאנגען וטעלז - ווילנא תרע"ג | 1913. לד דף. כתמים שונים. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $80 החל מ $80
פריט מס' : 213

לוט תהילים סידור ותניא בהוצאת קה"ת [חב"ד] - בסיס צה"ל פאיד מצרים תשל"ד | 1973

1. ספר תהלים 'אהל יוסף יצחק', "ונלוה לו קובץ מכתבים ממכתבי כ"ק אדמו"ר... הרב יוסף יצחק... מליובאוויטש". 12 "ס"מ. 2. סידור תהילת ה' נוסח האר"י הודפס בבסיס צה"ל פאיד, מצרים, תשל"ד. 3. ספר 'ליקוטי אמרים תניא'. מאת רבי שניאור זלמן מלאדי. 11 ס"מ. הספרים נדפסו במכונת דפוס נודדת, בבסיס צה"ל בפאיד שבמצרים, מיד לאחר מלחמת יום הכיפורים. בהוראת הרבי מליובאוויטש: "להראות שלא 'בכוחי ועוצם ידי' כבשו את אפריקה, או כפי שזה נקרא 'מצרים' אלא 'ברוחי אמר ה' צבאות'". ההדפסה התאפשרה בהשתדלות סא"ל ר' צבי ליפסקר מחסידי חב"ד, ונצרכה לאישור מיוחד מאריאל שרון, ועוררה הדים רבים בעיתוני התקופה, על מסירותם ודבקותם של חסידי חב"ד ברבם. מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $140 החל מ $100
פריט מס' : 214

שטר של דולר מידיו הקדושות של הרבי

שטר של דולר מידיו הקדושות של הרבי. מצב טוב.
הפריט נמכר ב $190 החל מ $150
פריט מס' : 215

תבליט כסף עם דיוקן הרבי

דיוקן הרבי רבי מנחם מנדל שניאורסון. תבליט כסף חתום 925 וחותמות נוספות על לוח עץ. מידות: 11X8 ס"מ. שריטות ופגם לעץ מאחור. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 216

שמן על בד. דיוקן רב. אמן לא ידוע.

דיוקן רב שמן על בד. נתון בתוך מסגרת עץ. ככל הנראה המחצית הראשונה של המאה ה- 20. גודל: 20/25 ס"מ, מסגרת: 31/37 ס"מ. מצב טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 217

שמן על בד. דיוקן רב. חתום.

דיוקן רב שמן על בד. נתון בתוך מסגרת עץ. חתימת האמן "גולדפרב". ככל הנראה המחצית הראשונה של המאה ה- 20. גודל: 20X20 ס"מ, מסגרת: 31X31 ס"מ. מצב טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 218

שמן על עץ. דיוקן רב. חתום. המאה ה-20.

שמן על עץ. דיוקן רב. חתום. ISER? מידות: 20X30 ס"מ. נתונה בתוך מסגרת עץ. מצב כללי טוב.
החל מ $70
פריט מס' : 219

תבליטי יודאיקה ריקועי נחושת

מידות כל אחת מהם: 19X13 ס"מ. חתום: Moonio מיכאל מנדל - אמן יהודי מניו יורק (New York artist Michael Mundel)
החל מ $50
פריט מס' : 220

עבודה איטלקית יחודית. המאה ה-20.

עבודת איטלקית עשויה מתכת מוזהבת במרכזה אבן עם עיטור מגן דוד בעבודת אמייל צבעונית. מידות: 45X45 ס"מ. מידות הצלחת הפנימית: 20 ס"מ. מצב טוב.
החל מ $200